فیس بوک در حذف مطالب نژادپرستانه و نفرت انگیز سهل انگاری می‌کند

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از ورج،بر اساس اسنادی که به تازگی منتشر شده، اشخاص ثالثی که وظیفه حذف مطالب تند و نژادپرستانه و همین طور افراطی را از فیس بوک بر عهده دارند، این کار را به درستی انجام نمی دهند.

بررسی های یک روزنامه نگار انگلیسی در مورد جدیت فیس بوک در زمینه حذف مطالب تند وافراطی از این شبکه اجتماعی نشان می دهد شرکت یادشده افرادی را برای این کار به خدمت گرفته که در  زمینه حذف پست ها و مطالب راست گرایانه افراطی جدیت ندارند.

همچنین این افراد در برخورد با مطالب یکسانی که توسط افراد و گروه های متفاوتی منتشر شده باشند رویه مشابهی ندارند و در حالی که برخی از آنها را پاک می کنند، برخی دیگر را باقی می گذارند.

این یافته ها با ادعاهای فیس بوک در تناقض کامل است. این شرکت مدعی است به طور جدی برای حذف اخبار جعلی، تبلیغات مسموم، سخنان نفرت انگیز و دیگر انواع محتوای مضر و نامناسب تلاش می کند. ولی حالا مشخص شده که این شبکه اجتماعی در این زمینه جدیت ندارد.

روزنامه نگار یادشده بر اساس اطلاعات جمع آوری شده در مورد عملکرد فیس بوک مستندی با عنوان ” درون فیس بوک: رازهای شبکه اجتماعی” تهیه کرده که به تازگی از شبکه چهار تلویزیون انگلیس پخش شده است.

بر همین اساس بسیاری از محتواهای نامناسب در فیس بوک علیرغم ارسال گزارش های کاربران از این شبکه اجتماعی حذف نمی شوند. از جمله این محتواها می توان به تصاویر خشن و به خصوص لفاظی های گروه های نژادپرست تندرو اشاره کرد.

علاوه بر این سیاست عدم حضور افراد ۱۳ سال به پایین در فیس بوک به خوبی رعایت نمی شود و مدیران این شبکه اجتماعی هم اهمیت چندانی به این موضوع نمی دهند و همین باعث می شود تا افراد کم سن و سال در معرض خطرات جدی قرار بگیرند.

انتهای پیام/ 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *